Tanszéki programok a PTE BTK Kari Napok és Projekthéten

Mi az a Kari Napok és Projekthét?

Ez az a hét, amikor az órák helyett különleges, színes programokkal indul az egyetemi év!
Nincs formális oktatás, cserébe rengeteg lehetőség vár arra, hogy jobban megismerd a szakodat, az oktatóidat, a tanszékedet és szaktársaidat. Részt vehetsz izgalmas szakmai eseményeken, mikrokredites kurzusokon és tematikus foglalkozásokon, délutánonként pedig lazább közösségi programokon. Bármely intézet és tanszék által kínált programhoz csatlakozhatsz, nemcsak a sajátodhoz!

Az elsőéves hallgatók számára ez a hét egyben belépés az egyetemi életbe, hiszen ekkor zajlanak az Orientációs Napok is.

Mikrokredit vadászatra fel!
A hét során több mint 50 mikrokredites program várja a hallgatókat – így nemcsak élményekkel és tudással, hanem plusz kreditekkel is gazdagodhatnak.

Délutáni és esti OFF-programok
Közös főzés, kocsmatúra, kézműveskedés, színház, koncertek, céges és civil börze, borkóstoló – minden napra jut valami, ami segít bekapcsolódni a közösségi életbe.

 A Projekthét nem szünet, hanem a szorgalmi időszak hivatalos kezdete – tehát itt a helyed, ha be akarod indítani az őszi félévet!

További információk és részletes program itt!

 


 

Tanszéki programok

 

Szeptember 1. Hétfő

09.00-10.00 - D522 Bemutatkozik a Tanszék

10.00-11.00 - D522 Afrika, geopolitika és a változó nemzetközi tér, 2025 (Tarrósy István) [mikrokredites program]

11.00-12.00 - D522 Kína a nemzetközi térben (Vörös Zoltán) [mikrokredites program]

 

Szeptember 2. Kedd

09.00-10.00 - D522 Hogyan tovább emberiség? A XXI. század globális kihívásai (Glied Viktor - Deák Máté) [mikrokredites program]

10.00-11.00 - D522 A kutatói életpálya (Kacziba Péter) [mikrokredites program]

11.00-12.00 - D522 Fenntarthatóság és PTE (Glied Viktor) [mikrokredites program]

 

Szeptember 3. Szerda

9.00-10.00 - D522 A tudományos megismerés útjai (Kákai László) [mikrokredites program]

10.00-11.00 - D522 Miért fontos az innováció? (Deák Máté) [mikrokredites program]

11.00-12.00 - D522 Bemutatkozik a tanszéki mentorprogram

 

Szeptember 4. Csütörtök

11.00-12.00 - D522 Kollektív kritikai kartográfia (Murányi Kata) [mikrokredites program]

12.00-13.30 - D522 Politika és humor: a viccpártok szerepe a közéletben (Szegedi Péter) [mikrokredites program]

Előfordulhat, hogy változnak bizonyos programok, helyszínek, vagy időpontok, így érdemes rendszeresen ellenőrizni a programfüzetet.
 

PTE BTK Kari Napok és Projekthét 2025

Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszék

H-7622 Pécs, Ifjúság útja 6. (D épület. 2. emelet)    +36 72 503-650/24124    ir.studies@pte.hu